Okulary Babiators – poznaj markę, która dba o dziecięce oczy

Dzieci w każdym wieku – zarówno maluszki, jak i starszaki – wymagają skutecznej ochrony przed słońcem. Pamiętajmy nie tylko o nakryciach głowy czy kosmetykach z filtrem, ale również o ochronie dziecięcych oczu. Są one szczególnie narażone na negatywne działanie promieniowania słonecznego. Z pomocą przychodzi marka Babiators – producent okularów przeciwsłonecznych, które rodzice doceniają, a dzieci uwielbiają.

W sezonie letnim dorośli na co dzień noszą okulary przeciwsłoneczne. Bardzo często chodzi nam głównie o ochronę przed oślepiającym światłem słonecznym, a nie przed promieniowaniem. Tymczasem to właśnie promieniowanie UV negatywnie działa na nasze oczy, mogąc powodować wiele dolegliwości. Niektóre z nich nie pojawiają się natychmiast – choroby oczu generowane przez promieniowanie słoneczne mogą się nieraz rozwijać latami. Wielu dorosłych, którzy sami noszą okulary, zapomina, że takiej samej ochrony wymagają oczy ich pociech. Dziecięcy narząd wzroku jest o wiele bardziej narażony na uszkodzenia poprzez promieniowanie, niż w przypadku dorosłych. Oczy u dzieci rozwijają się do wieku nastoletniego. W przypadku maluszków ich soczewki są prawie przezroczyste, co sprawia, że nie stanowią praktycznie żadnej bariery przed szkodliwymi czynnikami.

Dobre marki, a nie tania chińszczyzna

Kupno okularów przeciwsłonecznych dla dzieci to obecnie żaden problem. Przed nadejściem sezonu letniego można je spotkać w marketach, na straganach czy stoiskach z okularami. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto zadać sobie pytanie – czy na pewno będzie to skuteczna ochrona dla dziecięcych oczu? Okazuje się, że niezupełnie, a czasem wręcz przeciwnie – tanie okulary mogą zaszkodzić. Okulary za kilka złotych dostępne w marketach i stoiskach wykonane są z niesprawdzonych materiałów, mają słabej jakości szkła, a także – co najważniejsze – wcale nie posiadają filtrów UV. Niektórzy rodzice kojarzą ciemne szkła z filtrami, co w rzeczywistości jest absolutnie błędnym myśleniem. Ciemne szkła wykonane są po prostu z przyciemnionych materiałów, a za kilka złotych na pewno nie będą to szkła wyposażone w filtry. Gdy dziecko założy takie okulary, jego źrenica pod wpływem zmniejszonego dopływu światła mocno się rozszerzy i wpuści do wnętrza oka dużo więcej promieniowania UV niż gdyby okularów nie było wcale. Chcąc zaoszczędzić, możemy więc maluchom mocno zaszkodzić.

Okulary Babiators – dobra jakość i sprawdzone rozwiązania

W porównaniu do straganowych, słabej jakości okularów przeciwsłonecznych, okulary od marki Babiators to propozycja wyjątkowo trafiona. Są to produkty, które są projektowane przez profesjonalistów, gruntownie przebadane i posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, jakie muszą mieć produkty przeznaczone dla najmłodszych. Okulary są wyposażone w nietłukące szkła, które nie rozsypią się w drobny mak nawet podczas intensywnego urazu mechanicznego. Zabezpiecza to dziecięce oczy przed dostaniem się odłamków szkieł. Największą zaletą szkieł są jednak filtry UV, które zapewniają wysoką ochronę przed słońcem. Filtr UV400 to praktycznie stuprocentowa ochrona, a więc można mieć pewność, że dziecięce oczy są bezpieczne.

Okulary przeciwsłoneczne Babiators to również ciekawe, stylowe i wygodne oprawki, wśród których każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Oprawki okularków są wykonane z dobrej jakości, przebadanych i atestowanych tworzyw, które nie powodują żadnych podrażnień ani uczuleń. Można je nosić przez długi czas bez obaw o jakiekolwiek negatywne konsekwencje. W przypadku okularków dla najmłodszych, bardzo dobrym rozwiązaniem są elastyczne oprawki, które zakłada się na główkę na wzór opaski. Są one regulowane, można więc dopasować je do kształtu i rozmiaru główki dziecka. Takie rozwiązanie sprawia, że okulary trzymają się na miejscu nawet podczas bardzo intensywnych zabaw.

Okulary Babiators wyróżniają się wśród innych okularów przede wszystkim świetną jakością wykonania, przemyślanymi rozwiązaniami oraz sporym wyborem. W ofercie znajdują się zarówno okularki dla niemowląt i bardzo małych dzieci, jak i propozycje dla nieco starszych maluchów. Babiators to marka, która na stałe powinna znaleźć się na naszej liście świetnych i sprawdzonych produktów dla dzieci. Zapewnia dobrą ochronę, wygodę i komfort użytkowania, a przy tym okularki są naprawdę bardzo estetyczne i kolorowe. Zachęcają więc do noszenia, a niejako przy okazji chronią dziecięce oczy. Nawet, jeśli za dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych trzeba zapłacić nieco więcej niż za ich marketowe odpowiedniki, jest to wydatek, który nie powinien nas zniechęcać – inwestycja w zdrowie oczy jest bowiem na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *